PHTYD Profesyonel Halı Temizleyiciler Derneği

Profesyonel Halı Temizleyicileri Yardımlaşma Derneği ( PHTYD ) 2006 yılında kurulmuştur. İlk kurulduğu yıl 42 üyesi olan PHTYD günümüzde 200’ün üzerinde üyesi ile Türkiye’nin en büyük halı yıkamacılar topluluğudur.

Phtyd Başkanı Kadir ÖZKARAKAŞOĞLU

Halı yıkama işini profesyonel, titiz ve müşteri isteklerini karşılayabilen en önemlisi bu işi severek yapan firma sahiplerinden oluşmaktadır.İlk Başkan Antalya Akdeniz Halı Yıkama sahibi Azem KÖKEZ’dir.

Profesyonel Halı Temizleyicileri Yardımlaşma Derneği ( PHTYD )

Profesyonel Halı Temizleyeciler Yardımlaşma Derneği kurulduğu günden itibaren büyük çalışmalara imza atmıştır. Dernek olarak çıkmış olduğu yola, Federasyon üyesi olarak devam etmektedir.

PHTYD ‘nin Önemli Kuruluş Amacı:

  • Temizlik alanında halı yıkama ve kuru temizleme firmalarını aynı çatı altında toplamak,
  • Halı yıkama meslek standartlarını getirmek için çalışmalar yürütmek.
  • Federasyon kurulumu için gerekli adımları atmak.

Ayrıca, belirli bir standarda ulaşmış sektörde kalite standartları doğrultusunda faaliyet gösteren firmaların teknolojik yatırımlarında ve sektörle ilgili kullandığı malzemelerinin, oluşturduğumuz güç birliğini kullanarak daha ekonomik temin etmelerini sağlamaktır. PHTYD aynı çatı altında topladığı kurumsal hizmet sunan meslektaşlarımız için tedarikçi firmalar ile anlaşma sağlayarak sektörün ilerlemesi ve iyi bir donanıma sahip olması için büyük katkı sağlamıştır.

2019 yılında Olağan Genel Kurul toplantısında Tezal Halı Yıkama sahibi Kadir ÖZKRAKAŞOĞLU PHTYD ‘nin Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmiştir.

Yıllara Göre PHTYD Başkanları:

  • Azem KÖKEZ 2006
  • Ahmet Mahir ERTURAN 2009
  • Bahattin ERSÖNMEZ 2012 – 2016
  • Kadir ÖZKARAKAŞOĞLU Tezal Halı Yıkama 2019 –

Profesyonel halı temizleyicileri yardımlaşma derneği iletişim bilgileri.

Adres: Tezal Halı Yıkama, Zeynep Kamil Mh. Dr. Fahri Atabey Cd. No:112
Üsküdar / İSTANBUL
Telefon: 0216 342 2020
Web: https://www.phtyd.org.tr