Perde Yıkama

Perde yıkama nedir, perde nasıl yıkanır, perde yıkama aşamaları nelerdir? Tüm bu soruların cevaplarını sizler için derledik ve beğeninize sunuyoruz.

Her türlü perdelerinizi profesyonel kadromuzla ve profesyonel makinelerimizle profesyonel temizleme kimyasalları ve profesyonel leke ilaçları ile temizliyoruz. Profesyonel temizleme işlemi sonrasında perde ütüsü konusunda profesyonel ütücü ustalarımız tarafından perdeleriniz itina ile ütülenmektedir.

Ütü işlemi biten perdeleriniz itina ve özenle katlanarak servise hazır hale gelir. Tüm temizleme ve ütü işlemleri biten perdeler profesyonel perde montaj ekibimiz tarafından özenle tekrar yerine montajı yapılır. Tezal Perde temizleme olarak öncelikli hedefimiz müşteri memnuniyetidir.

Yılların verdiği tecrübe ve sizlerin bizlere verdiği destek ve güvenle her geçen gün büyüyerek bu günlere geldik. Ücretsiz servis hizmeti ile perdelerinizi yerlerinden sökerek en kaliteli bir şekilde firmamızda temizleme işlemini yapıyoruz.

Yıkadığımız Perdeler:

Stor perde, tül perde, zebra perde, jaluzi perde gibi hassas perdelerinizi itina ile temizliyoruz. Aşağıdaki perde çeşitlerinden size en uygun perdeyi seçerek yıkama aşamalarını görebilirsiniz. Tül perde , Stor perde, Zebra perde, Jaluzi perde, Brillant perde, Taç perde, Mutfak perde, Salon perde , Japon perde, Fon perde, Sahne perdesi, Ofis perdesi gibi günlük kullandığınız perdeler zamanla kirleneceklerdir.

Belirli aralıklarla perdeleri yıkamak gerekir. Evlerinizdeki mevcut makinalarla bir çok perdeyi yıkamak perdelerin bozulmasına deforme olmasına neden olmaktadır. Çamaşır makinelerinde yıkanan perdeler özelliğini kaybederek, ütülenmesi problem olacaktır. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için perdelerinizi bu işi profesyonel yapan firmalara temizletmeniz gerekir.

Günlük kullandığınız perdeler zamanla kirleneceklerdir. Belirli aralıklarla perdeleri yıkamak gerekir. Evlerimizde mevcut makinalarla yıkama yapamayız. Yapılsa bile perdeler özelliğini kaybedecek , ütülemesi problem olacaktır. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için perdelerinizi perdelerinizi perde temizleme konusunda uzman olan firmalara teslim etmeniz gerekir.
Firmamızda Büyük Kuru Temizleme makinelerinde doğal perde deterjanları ile perdeleriniz itina ile temizlenir. Hiç bir şekilde perdenizde bozulma olmaz.

TEZAL PERDE TEMİZLEME FİRMASI OLARAK SİZE VERMİŞ OLDUĞUMUZ
PERDE TEMİZLEME VE MONTAJ HİZMETİNİ % 100 GARANTİ İLE YAPMAKTAYIZ.

Perde nasıl yıkanır?

Perdeler belirli bir zaman aralığında rutin olarak yıkanmalıdır. Yıkama işlemi profesyonel makineler ile yapılmalıdır. Günümüzde evlerimizin vazgeçilmezi olan perdeler ekonomik fiyatı olan polyester kumaşlar ve çok pahalı olan kaliteli ithal perdelerin, kumaş içeriğinde saf ipek, saf keten iplikler ile dokunmaktadır. Dolayısıyla kaliteli perdelerin hassas bir temizleme işleminden geçirilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde perdeleriniz deformasyona uğrayarak ve kullanılamaz hale gelecektir. Bu gibi durumlara düşmemek için perdelerinizi profesyonel perde temizleme hizmeti veren firmalara temizletmeniz gerekmektedir.

Perde yıkama hangi aşamalardan geçer ?

Öncelikle perdelerin kirlilik durumuna bakılarak gerekirse ilk önce özel hazırlanan temizleme ilaçları ile hazırlanan suya perdeler ıslanır. Uzun süre boyunca yıkanmayan perdeler doğal olarak kirleri de zor çıkacaktır.
Yumuşatma işleminden sonra profesyonel perde ilaçları ile makinada yıkanır. Bu işlem sırasında da gerekirse ön yıkama işlemi de yapılabilir.
Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus perdenin cinsi, kaç derecede yıkanacağı ve ne kadar süre yıkanacağıdır. Bu programları makineye girdikten sonra otomatik makinalarda yıkama işlemi yapılır.
Daha sonra yine perdenin özelliğine göre kurutma makinesinde veya gerekiyorsa özel kurutma odalarında sıcak havalandırma ile perdeler asılarak kurutulur.

Kuruma işlemi biten perdeler, perdenin kumaş kaltesine ve dokuma kalitesine göre ütü işlemine alınır. Pres ütüde veya paskara ütülerde perde ütüleme konusunda tecrübeli ve uzman ustalarımız tarafından özenle ütülenir. Ütü işlemi biten perdeler, özenle hassas bir şekilde katlanarak veya perdenin cinsine göre askıya asılarak ambalajlanarak servise hazır hale gelir. Temizleme işlemi biten perdeler profesyonel perde montaj ekibimiz tarafından yerlerine montajı yapılır.

Perdeler hangi sıklıkta yıkanır ?

Normal şartlarda perdeler yılda en az bir kere yıkanmalıdır. Bulunduğumuz mevki binanın katı, evde sigara içilmesi, şehir trafiğinin yakın olduğu yerler, etrafımızdaki uzun süren kazı çalışmaları gibi etkenlerden dolayı bu süre daha da kısalabilir.