Halı yıkamanın önemi

Blog

Halı yıkamanın önemi en kısa ve öz şekilde minik bir bebeğin halı üzerinde emeklediğini görmek sanırım yeterlidir. Sadece resimdeki gibi bebekler değil her insanın sağlığına direkt olarak etki eden bu halıların zamanında yıkanması ve profesyonel firmalar tarafından temizlenmesi büyük önem taşır. Firmamız profesyonel halı yıkama hizmeti sunmaktadır.

Halı yıkama evlerimizin vazgeçilmez temizlik işlemlerinden bir tanesidir. Halılarınızı rastgele yerlere yıkatmamanızı tavsiye ediyoruz. Halılarınız sıradan halı yıkamacılar tarafından yıkanırsa veya evde uygulanan yanlış temizlik işlemleri sonucu hem sağlığınız hem de halınızın ömrü açısından olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilir.

Halı sağlığımıza direkt etki etmektedir. Yukarıda belirttiğimiz gibi sağlığımıza direkt etki eden halıları yılda en az 1 kere yıkatmalısınız. Her halı aynı anda kirlenmeyeceği için bu zaman dilimi halının ortamdaki kirlenme zamanına göre değişmektedir.

Eskiden evde yapılan halı yıkama işlemlerinde, halı yüzeyinin parlak görüntüsü insanı yanıltır. Aslında kirler ve lekeler halının silinmesi sonrasında halının dibine itilmiş ve çökmüş olur. Halınızın yüzeyindeki kirlerin dibe itilmesiyle geçici ve yanıltıcı parlaklık elde edilmiştir. Evde halı silinmesinin en sakıncalı tarafı halı silmede kullanılan temizlik ürünlerinin sabun ve kimyasalların halı üzerinde kalmasıdır. Unutmayın ki iyi durulanmayan halı çok çabuk kirlenir ve üzerine çok fazla toz çeker. Bununla birlikte halının tam kurutulmaması halı dokularının, saçaklarının her geçen gün zayıflamasına ve zaman içinde kopmasına ve halılarınızda çürümeye neden olabilir.

Halı temizliği amatör biçimde birçok şekilde yapılmaktadır,evde uygulanan temizlik işlemleri, halı silkeleme, halı silme, halı toz alma (elektrik süpürgesiyle) halıyı ovarak temizleme gibi.

Tezal Halı Yıkama’da halılarınız profesyonel halı yıkama makineleriyle, bitkisel içerikli anti bakteriyel halı yıkama şampuanları ve profesyonel leke ilaçları kullanılarak, hijyenik bir ortamda tamamen yıkanıp temizlenmektedir.

Bir cevap yazın