Halı Yıkama

Halı YıkamaTezal halı yıkama fabrikasının uzman olduğu bir temizlik alanıdır. Bilindiği gibi halı geçmişten günümüze kadar evlerimizin en önemli kullanım alanlarında bulunan eşyalardandır. Bunun yanında da sağlığımızı da etkilemektedir. Dolayısıyla halı yıkama işi basite alınacak bir iş değildir. Profesyonelce ve kuralına göre yıkama işlemi yapılmalıdır.

Geçmişten günümüze HALI YIKAMA

1980’lerden itibaren Türkiye ‘de çok az sayıda da olsa halı temizleme veya halı yıkama firmaları açılmaya başladı. O dönemlerde halı yıkama firmalarının sayıları çok azdı. Hatta halı yıkama sektörünün ilklerinden ve duayen isimlerinden, Mustafa abim eski anılarını anlatırken “o zamanlar insanlar bana ne iş yapıyorsun diye sorduğunda halı yıkamacıyım demeye çekiniyordum, çünkü o yıllarda halı yıkama işinden veya halı yıkamacılardan kimsenin haberi bile yoktu” diye anlatıyor.

O zamanlar İstanbul Anadolu yakasında sadece 2 tane halı temizleme yapan firma varmış. Ama ilerleyen zamanlarda halı yıkama firmaları çoğalmaya başladı. Günümüzde ise artık neredeyse her mahallede bir kaç tane var, hatta bazı bölgelerde bir sokakta bir kaç tane var.

Olay bu boyuta gelince artık işin sonunu siz düşünün, bu kadar halı yıkama firmasının içinde doğru tercihi nasıl yapacaksınız ?

Halı Yıkamada Güven

Hele hele de günümüzde aldatıcı reklamın çok fazla olduğu bu zamanda hiçbir denetim ve kontrol mekanizması olmadığı için bir çok tüketici halı yıkama firmalarından mağdur olmaktadır. Dolayısıyla halı yıkama firmanızı iyi araştırmalı ve güven duyduğunuz firma ile çalışmalısınız.

Çok yüksek ücret ödeyerek aldığı halılar bozulmakta ve tüketiciler mağdur olmaktadır. İnternetten bulduğunuz halı yıkamaya nekadar güvenebilirsiniz? Çok sayıda firma tüketiciyi aldatmaktadır. Bir çoğu firma dahi değildir, merdiven altı vergisiz, ruhsatsız ve kayıt dışı çalışmaktadır.

Haliyle resmi kaydı olmayan yerlerden, tüketici mağduriyeti yaşandığında hiç bir hak talep edilememektedir. Bu nedenle tüketicinin bilinçli olması her resme ve her anlatılana inanmaması gerekmektedir. İnternette çok fazla sayıda firma kendi tesisine ait olmayan makine ve tesis resimlerini kendi yeri imiş gibi göstererek bir çok insanının aldanmasına ve mağduriyet yaşamasına sebep olmaktadır.