Halı Temizleme

Halı temizleme alanında 30 yılı geride bırakan Tezal Halı Yıkama başta Üsküdar olmak üzere İstanbul Anadolu Yakasında profesyonel hizmet vermektedir. Halı temizliğine büyük önem veren firmamız hem kaliteli yıkama yapmakta hem de bu iş için garanti vermektedir.
Günümüzde halı temizliğinde bir çok kişi çalışmakta, kimisi bu işe gerçek değeri vererek kuralına göre yapmakta, kimisi de merdiven altı yerlerde iş yapmaya çalışmaktadır. Tabi bu ikinci kısım kişilerin sektörde tutunması söz konusu değildir. Derneğimizin sitesinde bu konuda ayrıntılı bilgiler yer almaktadır: www.ishayder.com

1980 lerden itibaren Türkiye ‘de çok az sayıda da olsa halı temizleme veya halı yıkama firmaları açılmaya başladı.O dönemlerde halı yıkama firmalarının sayıları çok azdı. Hatta halı yıkama sektörünün ilklerinden ve duayyen isimlerinden, Mustafa abim eski anılarını anlatırken o zamanlar insanlar bana ne iş yapıyorsun diye sorduğunda halı yıkamacıyım demeye çekiniyordum, çünkü o yıllarda halı yıkama işinden veya halı yıkamacılardan kimsenin haberi bile yoktu diye anlatıyor.

Günümüzde Halı temizleme

Günümüzde ise artık nerdeyse her mahallede birkaç tane var hatta bazı bölgelerde bir sokakta bir kaç tane var. Olay bu boyuta gelince artık işin sonunu siz düşünün bu kadar halı yıkama firmasının içinde doğru tercihi nasıl yapacaksınız ?

Hele hele de günümüzde aldatıcı reklamın çok fazla olduğu bu zamanda hiçbir denetim ve kontrol mekanizması olmadığı için bir çok tüketici halı yıkama firmalarından mağdur olmaktadır. Bu konuda firmamız Üsküdar Halı Yıkama büyük hassasiyet göstermekte ve müşteri memnuniyetine ayrı özen göstermektedir.

Çok yüksek ücret ödeyerek aldığı halılar bozulmakta ve tüketiciler mağdur olmaktadır. İnternetten bulduğunuz halı yıkamaya nekadar güvenebilirsiniz?. Çok sayıda firma tüketciyi aldatmaktadır. Bir çoğu firma dahi değildir, merdiven altı vergisiz, ruhsatsız ve kayıt dışı çalışmaktadır. Haliyle resmi kaydı olmayan yerlerden, tüketici mağduriyeti yaşandığında hiç bir hak talep edilememektedir. Bu nedenle tüketicinin bilinçli olması her resme ve her anlatılana inanmaması gerekmektedir. İnternette çok fazla sayıda firma kendi tesisine ait olmayan makine ve tesis resimlerini kendi yeri imiş gibi göstererek bir çok insanının aldanmasına ve mağduriyet yaşamasına sebep olmaktadır.