Geçmişten Günümüze Tezal Halı Yıkama

Blog

Üsküdar Tezal Halı Yıkama 1980’li yıllarda girdiği temizlik sektöründe başarılı bir tutum sergileyerek halı yıkama sektörüne de adım atmıştır. İstanbul genelinin hızlı bir yapılaşmaya girdiği o yıllarda halı yıkamacılar el ile sayılacak kadar az idi. Dolayısıyla bir firmaya ulaşmak çoğu zaman zor olabilmekteydi. O zamanlar bile geniş bir servis ağına sahip olan firmamız günümüzde bunu katlayarak artırmıştır.

Geçmişte günümüzdeki gibi teknoloji imkanlarından mahrum bir şekilde halı yıkama için sıklıkla arap sabunu kullanımakta idi. En çok kullandığımız ABC marka olan arap sabunu günümüzde Vissmate gibi markalar adında da üretilmektedir. Arap sabunu sıklıkla genel ev temizliğinde de kullanılmaktaydı. Günümüzde ise her temizlik alanı ve malzemesi için ayrı temizlik ürünleri mevcut.

Eski zamanlarda halı yıkama işi günümüzdeki gibi modern tesisler olmadığı için temizlik de tam olarak yapılamıyordu. Halı yıkama makinesi olmadığı için sert fırçalar ile yıkama işlemi yapılmakta ve sıkma makinesi olmadığı için önce halının suyunun akması beklenmekte ve ardından güneşte kurumaya bırakılırdı. Renk solmaları, lekelerin tam olarak çıkmaması genel sorunlar arasında yer alırdı.

1990’lı Yıllar

1990’lı yıllara geldiğimizde el ile hareket ettirilen halı yıkama makinesi piyasaya çıktı ve hemen bünyemize kattık. Büyük oranda iş hacmimizi de artıran makine ile de servis alanımızı daha da genişlettik. Kısa zaman sonra çıkan halı sıkma makinesi ile de halı yıkama işlemleri daha da hızlandı. Bu arada İstanbul da hızla gelişmeye devam etti.

2000’li Yıllar

2000’li yıllarda kurutma alanı problemi çıkınca kapalı alan halı kurutma sitemine geçtik. Kapalı alanı ısıtarak halıları daha hızlı bir şekilde kurutarak halı yıkama işleminde hızlı teslimat alanında daha da ilerledik.

Sürekli olarak işlerimizi nasıl daha iyi yaparız nasıl daha kaliteli iş çıkarırız ve nasıl daha geniş kitlelere hitap ederiz sorularını sürekli olarak kendimize sorduk. Bu kapsamda seminerlere katıldık, derneklere üye olduk ve 2013 yılında da İstanbul Profesyonel Halı Yıkamacılar Derneğinin ( www.ishayder.com ) kurucu üyeliğini üstlendik. Bunun yanında halı yıkama sektöründeki en büyük sorunlarından olan halı yıkamacıların bir esnaf odasının olmaması sebebiyle araştırmalara girdik ve sonuç olarak da İstanbul Kuru Temizlemeciler Esnaf Odasının (www.istemo.org ) ismine halı yıkama ibaresi konulması için adımlar attık. Neticede bakanlıktan gelen inceleme sonucunda resmi kaydı olan halı yıkamacı esnafların sayısının yetersiz olmasından dolayı mevcut İstanbul Kuru Temizlemeciler Esnaf Odasına halı yıkamacıların üye olmaları sonucunu elde ettik. Böylelikle İstanbul’daki halı yıkamacıların resmi bir esnaf odası olmuş oldu. Ve firma sahibimiz de Başkan Vekilliğine atandı.

Günümüzde Üsküdar Tezal Halı Yıkama

Tezal Halı Yıkama olarak gerek teknolojik gelişmeleri gerekse güncel halı yıkama ile ilgili yeni atılan adımları yakından takibimiz sürmekte ve en kaliteli hizmeti tüketiciye ulaştırmak için çabalarımız her geçen gün artmaktadır. Kaliteden hiç kısmadan sürekli en iyi en kaliteli ürünleri kullanmaya devam ediyoruz. Firmamız İstanbul’da kaliteli halı yıkama hizmetini tüketiciye ulaştırmak için büyük çaba sarf eden bir kaç halı yıkama firması arasındadır. İyi bir halı yıkama işi için Tezal Halı Yıkama size yeter.

2019 yılında Profesyonel Halı Yıkamacılar Derneği Başkanlığına (PHTYD) seçilen firma sahibimiz Kadir ÖZKARAKAŞOĞLU hizmetlerine ve esnaf kardeşlerimizin sıkıntılarına çözüm bulmak için Türkiye geneline açılmış oldu.

Bir yanıt yazın