• 0216 342 2020

Kışın Halı Yıkanırmı

Kışın Halı Yıkanırmı

Bir çoğumuz bu soruyu kendimize sorarak zamanında yıkanması gereken halıları bir sonraki sezona bırakmaktayız. Oysaki zamanında yıkanmayan halılar bir nevi bakteri yuvasına dönüşmektedir. Dolayısıyla halılarımızı kış olsun, sonbahar olsun zamanında yıkatmalıyız. Zamanında yıkanan halılar hem temiz olacak hem de sağlığımızı tehdit etmemiş olacaktır.

Tezal Halı Yıkama 4 Mevsi Hizmet Vermektedir

Firmamız halılarınızı 4 mevsim yıkamaktadır. Kışın dahi halılarınız bir kaç günde teslim edilmektedir. Halının müşteriden teslim alınması, fabrikamızda halı yıkama aşamalarından geçmesi 1 gün, kuruması da maksimum (işin yoğunluğuna göre bazen değişmektedir) 2 gün olmak üzere toplam ortalama 3 günde halılarınız teslim edilmektedir.

kış mevsiminde kapalı kurutma odası

Kış mevsiminde halı yıkamanın bir takım zorlukları elbet vardır. Bunlar başlıca hava şartlarından dolayı servise çıkamama ve halıların yine hava şartlarından kaynaklı geç kuruması. Servise çıkamama olayı çok nadir olmaktadır. O da kar yağdığında İstanbul trafiğinin kilitlenmesinden kaynaklanmaktadır. Bu da dediğimiz gibi çok nadir olmaktadır. Halıların geç kuruması biizm firmamız için geçerli değildir. Çünkü halıları yıkadıktan sonra kapalı ortamda, izolasyonu yapılmış kurutma odalarımızda kurutmaktayız. Doğalgaz ile ısıttığımız bu halı kurutma odalarımızda halılarınız çok kısa zamanda kurumaktadır.

Dolayısıyla halılarınız fabrikamızda 4 mevsim yıkanmakta ve kısa zamanda teslim edilmektedir. Sonuç olarak yukarıda sorduğumuz “kışın halı yıkanır mı?” sorusuna cevabımız “elbet yıkanır” olacaktır. Firmamızı tercih ettiğiniz için teşekkürler.

admin

You must be logged in to post a comment.